hi all,
im just wondering... is the unit price stated in the warehouse accurate?
i make all my own stuff, including the raw materials... and i never cancel any production.
i hav my mines in yellow... my water/power in green... and my factory in red
my diamond rings (Q3) unit price is 6,313.53 !!! is that for real... or is there some flaw in the unit price stated in the warehouse? (im selling them for 2,800)
thkz!
the unit price... is it accurate?
Moderator: moderators
You could check this topic and find a link to one of the guides that tells you how to calculate your sell price and what are your real costs:
http://www.forum.kapilands.com/viewtopic.php?t=4434
Oh, and sometimes the prices of products in the warehouse often get mixed up, especialy when you cancell your production. Just ignore them
http://www.forum.kapilands.com/viewtopic.php?t=4434
Oh, and sometimes the prices of products in the warehouse often get mixed up, especialy when you cancell your production. Just ignore them